XGO XGO XGO XGO

Astăzi este 29 Mar 2020, 21:04

Costinesti 2012

Moderator: Moderatori

Raspunde
Nelu Predonu

Re: Costinesti 2012

Mesaj de Nelu Predonu » 06 Iul 2012, 11:46

Domnule Arcadie, de rautati e lumea plina ... Daca ce am propus in luna februarie legat de camparea off pe litoral nu a fost luat in serios de cei ce conduceau la acea vreme asociatia, acum am zis sa incerc sa fac ceva pentru a oferi o astfel de posibilitate iubitorilor de off-camping la mare. Atat am putut in scurtul timp ramas, atata fac.
Ca gestul meu e luat peste picior de anumiti colegi, care mai invoca si formula: NOI VREM RESPECT ! nu ar trebui sa mai mire pe nimeni. De asta au ajuns unde au ajuns, atat le-a mai ramas.

Diseara plec la Costinesti nu inainte de a ma intalni cu Relu Deliu de la care voi prelua tarusii de imprejmuire conform promisiunii facute. Am primit prin posta si banda avertizoare promisa de Vasi Manea. Pentru asemenea OAMENI am intradevar TOT RESPECTUL ! Ei il au, fara sa-l ceara.

Maine de dimineata ma apuc de amenajarea terenului.
In cursul zilelor urmatoare, va voi tine la curent cu amenajarea terenului si cu formalitatile ce le voi avea de facut cu administratia locala si firmele prestatoare de servicii (gunoi, apa, canal). Sper ca in cursul saptamanii viitoare asociatia sa fie in masura sa incheie actele ce decurg din aceste parteneriate.

Domnule Arcadie, oricand sunteti binevenit in locatia Clubrv din Costinesti, atat dumneavoastra, cat si colegii pasionati de off-camping pe litoral.

Nelu Predonu

Mesaj de Nelu Predonu » 06 Iul 2012, 14:44

In urma cu cateva ore a venit la mine Sandu Arcadie care mi-a adus cateva sute de coliere de plastic, rezistente la UV, in vederea fixarii cat mai bune a benzii de delimitare pe tevile aflate pe perimetrul de imprejmuire. Colierele vor ramane la locul de campare si pentru rezolvarea altor probleme in care acestea se fac utile.
Multumesc Sandu !

P.S. Asta se vrea a fi o Asociatie, fiecare ajuta cum poate si cu ce poate.

Bratulescu Ionut
Membru forum

Mesaj de Bratulescu Ionut » 06 Iul 2012, 16:34

Orice s-ar spune ..!
Dupa parerea mea este un "lucru" extraordinar ,oferit de Nelu !! Ganditi-va ca nimeni (in toata "istoria" Club-ului RV) nu a oferit asa ceva pe un pret aproape de zero...si unde ????
LA MARE !!! :wink:
Felicitari initiatorului !...bravo celor care se implica !
PS...nu-l "ling" pe Nelu ! :lol:
Burstner 4303+papuc diesel 1,9...Sunt atatea legi, incat nimeni nu este scutit de a fi spanzurat ...(de Bonaparte)

Nelu Predonu

Mesaj de Nelu Predonu » 06 Iul 2012, 16:53

Multumesc de aprecieri Ionut.
Pretul la care am oferit aceasta varianta este chiar zero. Ba mai mult, voi presta si ceva munca in folosul comunitatii cu amenajarea terenului.
Doresc ca cine va veni in locatia Clubrv sa se simta cat mai bine.
Taxa modica care va fi fixata probabil de asociatie, va fi pentru acoperirea costurilor incasate de prestatorii de servicii - gunoi, apa, canal.

Bratulescu Ionut
Membru forum

Mesaj de Bratulescu Ionut » 06 Iul 2012, 20:36

Nelu Predonu scrie: Taxa modica care va fi fixata probabil de asociatie, va fi pentru acoperirea costurilor incasate de prestatorii de servicii - gunoi, apa, canal.
Ar fi culmea sa platesti tot tu utilitatile !...este de bun simt ca tot ce se consuma sa se imparta la rulotistii care sunt campati !
La inceputul topicului ,Ciprian scrie: " ...cu priveliste minunata langa nudiste ."
Nu se poate cumpara din banii asociatiei un telescop mai serios pentru observarea astrilor noptii ???? 8) :lol:
Burstner 4303+papuc diesel 1,9...Sunt atatea legi, incat nimeni nu este scutit de a fi spanzurat ...(de Bonaparte)

Popescu Niculae
Membru forum
Oras: alexandria
Data nasterii: 14 Sep 1959

Mesaj de Popescu Niculae » 06 Iul 2012, 23:46

cea ce ai facut arata ca doresti intradevar ca o anumita parte a colecgilor nostri sa beneficieze cu costuri cit mai mici de marea noastra draga . Nu in Austria , Grecia sau Norvegia cum vor unii aici in tarisoara noastra cu bune si rele alaturi de cei dragi veti vedea ca multi colegi de-ai nostri vor petrece zile minunate . Si vor simti intradevar ca sunt membri unui CLUB RV de care sunt legati trup si suflet.

O PARTE DIN MESAJ A FOST ELIMINATA FIIND OFF TOPIC
Lupu C.
COMPASS RALLYE GTE 400/2-1998-- Mercedes Vito+AUDI A6
NAE - 0761211081

Nelu Predonu

Mesaj de Nelu Predonu » 07 Iul 2012, 01:41

In seara asta pe la ora 23:00 am ajuns la Costinesti.
Cand m-am dus la teren am avut o mare deceptie. Drumul dintre Costinesti si Tuzla ce trece prin capul terenului este in lucru (impracticabil), vor sa-i faca o alta fundatie si sa-l asfalteze.
Viitorul drum de acces pentru noi va fi dinspre faleza. Asta va insemna sa fac in urmatoarele zile o amenajare minimala a noului drum de cca. 150 m.
Net-ul imi cam joaca feste. Cu toate astea, maine voi face cateva poze cu situatia actuala, poze pe care voi incerca sa le pun pe forum.
Nu disper, ma ghidez mereu dupa acea reclama de la CM de fotbal din '90 - Daca vrei cu adevarat ... Poţi !
Spre bucuria unora si in durerea altora, voi incerca in zilele urmatoare sa vin cu vesti din ce in ce mai bune.

Drumul de acces modificat in zona din apropierea terenului de campare:
drum-acces-modificat.jpg

Nelu Predonu

Mesaj de Nelu Predonu » 09 Iul 2012, 14:09

In aceasta dimineata am depus cererea de intentie la Primarie, am discutat cu Viceprimarul ce ar trebui facut pentru a demara planul nostru.
Drumul care este in momentul de fata inaccesibil mi s-a mentionat ca se reface cu bani europeni, dar in conditii de executie in conformitate cu investitiile de aceasta natura. Pe acest considerent a fost scoasa toata fundatia veche a acestuia, nu corespundea normelor respective.
Dupa ce va mai trece un pic arsita de peste zi, imi pun cele necesare in masina si plec la teren sa-l amenajez. Voi incepe intai cu noul drum de acces.
Imi va fi destul de greu, singur fiind... Ma tot gandesc ce solutie sa adopt pentru a face masuratori cu ruleta de 50 m, tinand singur de ambele capete ale acesteia. :)
Nu-mi fac probleme, nu ma gandesc decat ca ceea ce voi face sa si fie util cuiva.

Nelu Predonu

Mesaj de Nelu Predonu » 09 Iul 2012, 21:57

Noul drum de acces aproape l-am terminat de curatat odata cu lasarea intunericului. Mai am sa-l mai nivelez putin si sper ca maine in jurul pranzului sa fie gata.
Net-ul care-l am aici ma imbolnaveste, am facut si poze, dar imi e aproape imposibil sa le pun pe forum. Mai incerc, noaptea-i lunga ...

Serpescu Gheorghe
Membru forum

Mesaj de Serpescu Gheorghe » 09 Iul 2012, 22:11

Bravo Nelu, noi te sustinem de acasa, cel putin cu gandul :mrgreen:. Ti-am mai spus eu, tu munceste si altii "vom" culege roadele.
Opel Insignia Sport Tourer+Chateau Chiara 450

Când ești mort, nu știi că ești mort. E greu doar pentru ceilalți... la fel și când ești prost. "Philippe Geluck"

Ninel Gavanescu
Membru forum
Oras: ALEXANDRIA
Data nasterii: 02 Oct 1972

Mesaj de Ninel Gavanescu » 09 Iul 2012, 22:17

Este obisnuit si antrenat doar anul trecut a mai dat o locatie la cheie!! pe asta sigur esti proprietar Nelu !?
:wink:

ps. Felicitari pentru tot ce faci pentru noi , club-rv
Te doare, osteanul meu?
Numai cand rad, Maria Ta!
Tel. 0770992575
Hobby Prestige 580 + Mitsubisi Pajero

Nelu Predonu

Mesaj de Nelu Predonu » 09 Iul 2012, 22:40

Incerc sa pun niste poze de azi
1.jpg

Raspunde