Astăzi este 21 Ian 2022, 19:12

GDPR

Nemultumiri legate de activitatea pe forum

Moderator: Moderatori

Reguli forum
Asigurati-va ca ati citit si insusit Regulamentul acestui forum.
Rugam ca fiecare utilizator al acestui forum sa faca o scurta prezentare aici:
http://clubrv.ro/forum/viewtopic.php?f=97&t=3454
Prezentarea este o cerinta a Regulamentului, dar si un gest de curtoazie din partea Dumneavoastra.
Cateva cuvinte despre Dumneavoastra , precum si despre rulota si autoturism sunt binevenite.
Pentru intrebari sau lamuriri despre activitati, probleme tehnice, etc. va stau la dispozitie forumurile cu sectiuni dedicate.
Nerespectarea acestor reguli atrage dupa sine stergerea userului din baza de date a forumului.
Va uram bun venit in randul rulotistilor !
Raspunde
Sandu Toma
Membru forum

GDPR

Mesaj de Sandu Toma » 07 Ian 2022, 17:11

Va rog ca in termenul legal de 30 de zile sa stergeti datele mele cu caracter personal (nume, adresa, telefon, inclusiv acest mesaj ) de pe site-ul dumneavoastra. in caz contrar voi face plangere lavautoritatea competentasi veti suferi rigorile legii ! Multumesc! (editat) Tel: (editat) http://legislatie.just.ro/Public/Detali ... ment-gdpr/
Ultima oară modificat 08 Ian 2022, 00:48 de către Florin Herciu, modificat 1 dată în total.
Motiv: la cerere
Orice problema are o rezolvare practica

Florin Herciu
Moderator
Oras: Piatra Neamt
Data nasterii: 01 Ian 1969

Re: GDPR

Mesaj de Florin Herciu » 07 Ian 2022, 23:20

Niște păreri (in nume personal, nu in numele Asociației - presupun ca Asociaței ați adresat solicitarea, nu-i așa?):

1) - Observ că exact în mesajul in care solicitați (pe un ton care poate să pară amenințător) ștergerea datelor dvs, v-ați postat, fără să fie necesar, numele și numarul de telefon. Mie mi se pare că vreți sa provocați ceva - cer scuze dacă mă înșel. Sau poate că exact asta trebuie șters, doar conținutul acestui mesaj?

2) - datele despre care vorbiți nu sunt la vedere
(Care adresă? Care număr de telefon? Mesajul in care să fie șters mesajul - nu vi se pare absurd? Dacă stergem mesajul, stergem și cererea, așa ca nu mai avem la ce să răspundem: nici cu vorbe, nici cu stergeri.)

3) - Regulamentul acestui forum precizează clar că numele de utilizator trebuie să fie numele real. Sunt convins că ați citit regulamentul, pentru că sunteți primul user care a răspuns pe acel topic, ba chiar ați reluat și explicitat această cerință legată de nume. Utilizarea forumului presupune cunoașterea regulamentului si respectarea acestuia - ați utilizat forumul (aș aprecia că destul de intens), ați părut satisfăcut de regulie citite, asumate și respectate. Ați cerut și altora să le respecte.

Nu cred că am înțeles bine cererea dvs. O să intervin in calitate de moderator și o să editez postul de mai sus (șterg numele și numarul de telefon, nu fără a reitera nedumerirea: dacă le vreți sterse, de ce le-ați mai scris?). În privința numelui nu cred (va decide conducerea Asociației, nu eu) că este o cerere rezonabilă. Poate reformulați (cereți o modificare. Ștergerea efectivă nu cred că este - tehnic - realizabilă).
(...)
Tucson 2.0 CRDi, Avento Royal 395 TL DeLuxe
0721-299-111

Roman Vasile
Membru forum
Oras: Cluj
Data nasterii: 13 Mai 1950

Mesaj de Roman Vasile » 08 Ian 2022, 15:26

Nea Sandu...cine te-a suparat in halul asta, de ai trecut la amenintari? Cu numele-exact cum zice Florin, erai unul din militanti. Eu eram impotriva, si am si argumentat pe larg asta atunci. Acum poate nu mai are nici un sens, majoritatea au cont pe FB, unde isi dau si numarul de la sosete :) ! Dar numar de telefon si adresa vizibila nu a fost niciodata obligatorii, nu este nici acum. Cine vrea, trece la semnatura si gata. Deci depinde de Dvs ca aceste date sa nu mai apara vizibile aici. Nu stiu daca de la postarile vechi se poate face asta, dar cred ca nu e imposibil. Pe de alta parte, mie sincer imi lipsesti de pe forum! Ai dat tuturor cele mai pertinente raspunsuri referitor la tehnica RV! La Multi Ani cu sanatate in 2022!
In fata cabanei mele pe roti nu-si construieste nimeni casa!
Camper Chausson/Fiat Ducato

Ciprian Rosca
Membru CD
Oras: Barlad
Data nasterii: 16 Ian 1969

Mesaj de Ciprian Rosca » 10 Ian 2022, 12:45

1.Noi nu procesam date cu caracter personal ale membrilor forumului.Datele solicitate nu afecteaza drepturile sau libertatile persoanelor inscrise pe forum si nu implica date sensibile sau caziere judiciare.

2.La inregistrarea pe forum se solicita numele si prenumele persoanei si consimtamantul acesteia.Daca este se acord se bifeaza,,Sunt de acord cu acesti termeni".Noi nu obligam pe nimeni sa se inregistreze pe acest forum.In acest caz se bifeaza ,,Nu sunt de acord cu acesti termeni".Data nasterii este necesara pentru ca sa se afle daca utilizatorul are peste 13 ani sau "Child Online Privacy and Protection Act of 1998".Vezi Foto 1 si Foto 2.

3.Nu solicitam locatii sau alte date personale cum se cereau odata. Si nici nu dezactivam conturi daca nu au aceste lucruri in profil.Chiar dumneavoastra solicitati si realizati aceste lucruri conform atasamentelor de mai jos.Vezi Foto 3 si Foto 4

4.Numarul de telefon chiar dumneavoastra l-ati postat pentru diferite operatiuni de intretinere sau reparatii la rulote.Vezi foto 5.
Daca doriti va pot sterge contul de utilizator.
O zi buna.
Atașamente
FOTO-page-001.jpg
FOTO-page-001.jpg (212.13 KiB) Vizualizat de 189 ori
FOTO-page-002.jpg
FOTO-page-002.jpg (289.09 KiB) Vizualizat de 189 ori
FOTO-page-003.jpg
FOTO-page-003.jpg (209.99 KiB) Vizualizat de 189 ori
FOTO-page-004.jpg
FOTO-page-004.jpg (209.88 KiB) Vizualizat de 189 ori
FOTO-page-005.jpg
FOTO-page-005.jpg (216.89 KiB) Vizualizat de 189 ori
Hymer B 644
cprohome@yahoo.com
0741015477
Natura nu vrea sa fie admirata prin intermediari.

Lupu Ciprian
Membru CD
Oras: Bucuresti
Data nasterii: 06 Iun 1979

Mesaj de Lupu Ciprian » 10 Ian 2022, 14:28

In atentia colegilor de pe forum .
Doar daca-i treceti la vedere seria de CI sau CNP ul sunt datele sale personale... atat...ori copie buletin /pasaport s a m d.
Daca si -a trecut omul cu buna vointa nr. tel nume, etc acestea sunt deja proprietatea forumului ca si mesaje( dupa postare ) , asa scrie si in regulamentul acestui forum pe care dl Sandu il cunoaste pt ca a participat la elaborarea sa in urma cu mai bine de 10 ani .

Noi nu expunem datele private ale nimanui.

Ce se posteaza ca mesaje este voluntar inclusiv foto, video, text sau continut.

@Ciprian Rosca

chiar daca-i stergi contul ( la cerere ) , toate mesajele postate sunt proprietatea forumului ( dupa postare ) , repet conf regulamet acceptat la inscriere .

S-a mai suparat mai de mult unu” care avand acces la ”edit /delete” pe vremea aia la butoane si-a sters singur mesajele de nu mai intelegeai nimic din context pe forum . Asa a vrut el sa isi stearga 100d e postari de peste tot. ...dupa ce s-a certat cu fosta conducere ( 2010-2011-2012).
Era vorba de topicul CAMPING VENUS PALACE pe care prin steregere partiala l-a facut praf ca asa a vrut el si asa se putea sa dai ”edit.”
Autorulota Ford
Chausson sau rulota Dethlefs
Lupu Ciprian & Irina
Tel. 0722.227.048 e-mail: lupucipriann@yahoo.com

Raspunde