Astăzi este 22 Ian 2021, 01:03

PREMIILE ANULUI 2008!

Moderator: Moderatori

Reguli forum
Forum rules
Asigurati-va ca ati citit si insusit Regulamentul acestui forum.
Dupa prima logare pe forum va rugam sa accesati "User Control Panel" si sa va completati datele personale, acesta incluzind Localitatea, marca masinii si a rulotei din dotare.
Nerespectarea acestor reguli atrage dupa sine stergerea userului din baza de date a forumului.
Blocat
Petrescu Eugen
Membru forum

PREMIILE ANULUI 2008!

Mesaj de Petrescu Eugen » 12 Ian 2009, 20:48

Dupa încheierea anului 2008, este momentul sa privim retrospectiv activitatile desfasurate în cadrul clubului.
Asa cum si-au exprimat mai multi membri sustinerea ideii de acordare a unor titluri în primul rând onorifice si, în al doilea rând, recompensate prin mici premii pe care le lasam la latitudinea conducerii CLUB-RV, cred ca putem institui urmatoarele categorii de nominalizari:
1. CEL MAI INSPIRAT PLIMBARET RULOTIST 2008
2. CEL MAI RATACITOR RULOTIST 2008
3. CEL MAI PLACUT POVESTITOR RULOTIST 2008
4. CEL MAI BUN MINITEHNICUS 2008
5. CEL MAI BUN INITIATOR DE ÎNTÂLNIRI 2008.
6. CEL MAI ACTIV FORUMIST 2008.
Siugur, este doar parerea mea, mai pot fi si alte propuneri de titulaturi, modalitati, organizare vot, etc..
Cred ca votul va trebui sa fie: secret, singular (fiecare voteaza o singura data), uninominal (voteaza doar un nume, nu mai multe pentru aceeasi categorie), fara propuneri anticipate (nu se propun persoane dinainte).
Cred ca doar asa respectam principul Petre Tutea: "Stalin nu era ce credea el ca este, ci ce credeam eu ca este".
Asteptam discutii, propuneri, apoi trecem la întocmirea formularelor de vot.
opel astra 2,0 dti + fendt joker (xaver) 496A
Membru asociat
tel. 0745501522
"Natura ne aseamănă, educaţia ne deosebeşte" - Confucius

George Marcu
Membru forum

Re: PREMIILE ANULUI 2008!

Mesaj de George Marcu » 13 Ian 2009, 11:29

Ar fi inspitat cate un colant cu o grafica misto si cu sigla clubului inclusa de pus pe rulota eventual o diploma de inramat :D , mai bune dupa mine decat un cadou, se evita astfel cheltuielile si bineinteles discutiile, mai bine aia, mai bine aialalta, aia-i scumpa, aia-i urata............etc in stilul deja consacrat.
Niciodata sa nu mergeti cu viteza mai mare decat poate ingerul vostrul pazitor sa zboare...

George Marcu @ maurice
Campervan Weinsberg CaraBus 600DQ
Rulota Knaus 495 TF

Luidort Peti
Membru fondator

Mesaj de Luidort Peti » 13 Ian 2009, 17:50

grea treaba dar interesanta...
tel. 0722 509492
email - luidort.p@gmail.com

Petrescu Eugen
Membru forum

Mesaj de Petrescu Eugen » 13 Ian 2009, 20:37

Mi se par interesante si corect argumentate punctele de vedere si propunerea lui George (Maurice)! De retinut!
Membru asociat
tel. 0745501522

Alexandru Busurca

Mesaj de Alexandru Busurca » 13 Ian 2009, 21:18

Petrescu Eugen scrie:".
Asteptam discutii, propuneri, apoi trecem la întocmirea formularelor de vot.
Salutari,
Eu as propune si un anti-trofeu gen "Lingura de Lemn",pt de exemplu cel mai recalcitrant forumist ,sau cel mai "Gica-Contra",etc,in ideea ca asa poate cei care sint in situatiile astea nu-si dau seama ,si atunci ,ca sa redau aproximativ o zicala "daca iti spun mai multi ca esti beat atunci chiar ca esti beat",ar putea sa realizeze cam cum sta treaba,nu? :wink:
Cu stima,
Ultima oară modificat 13 Ian 2009, 21:28 de către Alexandru Busurca, modificat 1 dată în total.

Petrescu Eugen
Membru forum

Mesaj de Petrescu Eugen » 13 Ian 2009, 21:24

M-am gândit si eu la asta, dar la faza de irascibilitate în care ne aflam... ajungem usor la "ba p-a ma-ti!", e mai cuminte sa amânam pâna ...ne revenim!!! :lol:
Membru asociat
tel. 0745501522

Alexandru Busurca

Mesaj de Alexandru Busurca » 13 Ian 2009, 21:33

Petrescu Eugen scrie:M-am gândit si eu la asta, dar la faza de irascibilitate în care ne aflam... ajungem usor la "ba p-a ma-ti!", e mai cuminte sa amânam pâna ...ne revenim!!! :lol:
Adica nu este intentia de a cerne griul de neghina?Credeti ca asa o sa iasa faina buna si in final in final o piine bine crescuta?
Nu sint morar,dar asa mi-a venit pe moment comparatia pe care eu o consider sugestiva!Sau intru in "gura lupului" acum? In fond votul inteleg ca ar fi unic pe categorie fara nominalizari prealabile,fapt pe care il consider perfect.Asa n-are cine sa se supere ,si apoi ca sa revin in zicale, :lol: "cine se supara i se taie nasul"!Ce ziceti?

Petrescu Eugen
Membru forum

Mesaj de Petrescu Eugen » 13 Ian 2009, 21:38

Asteptam propuneri cca. o saptamâna, dupa care vom afisa "regulile" sondajului în care se vor da amanuntele.
Membru asociat
tel. 0745501522

Alexandru Busurca

Mesaj de Alexandru Busurca » 13 Ian 2009, 22:08

Imi iau in serios rolul de membru cotizant al clubului ,cu drepturi depline, si propun urmatoarele sectiuni :
-Cel mai interesant traseu
-Cel mai "Gica-Contra" forumist
-In ceea ce priveste o posibila sectiune de Cel mai inspirat organizator de intruniri,eu ,si cred ca nu numai eu din ce am citit pe forum ,sint de parere ca nici nu mai ar avea sens o dezbatere ,e clar ca aceasta titulatura ar trebui atribuita din oficiu d-lui Eugen Petrescu pt organizarea intilnirii din Delta!Sau ma rog daca n-ar fi democratic asa ,propun si o sectiune cu aceasta tematica...

Petrescu Eugen
Membru forum

Mesaj de Petrescu Eugen » 13 Ian 2009, 22:48

Nu avansati nume. Discutam deocamdata de modalitati de vot pentru sondaj.
Una din propuneri este urmatoarea:
PROPUNEREA 1
Faza I. Fiecare votant trimite câte o propunere nominala pe PM unuia din moderatori pentru fiecare sectiune din cele 6 sau câte vor fi în final într-un timp stabilit (ex. o saptamâna, 10 zile)
Faza II. La expirarea termenului fazei I moderatorul stabileste primii trei clasati pe fiecare sectiune si-i introduce nominal "la vedere" pe panoul de vot.
Faza III. Votul propriu zis al membrilor în timpul limitat anuntat, între cei trei afisati pe fiecare sectiune.

Alta propunere:
PROPUNEREA 2
Fiecare sa voteze nominal pe fiecare sectiune si sa transmita pe PM unui moderator care face clasamentul pe baza PM-urilor.
Este mai corect (secret si obiectiv), dar mai complicat ca procedura.
Asteptam propuneri si pareri.
Membru asociat
tel. 0745501522

Alexandru Busurca

Mesaj de Alexandru Busurca » 14 Ian 2009, 13:19

Care sint sectiunile si cum se stabilesc ele?Si aici cred ca ar trebui stabilita o procedura,in afara situatiei cind vor fi impuse,cred... :P

Petrescu Eugen
Membru forum

Mesaj de Petrescu Eugen » 14 Ian 2009, 19:09

Cele 6 sectiuni sunt doar propuneri. Asteptam propuneri pentru mentinere, reducere sau adaugare.
Evident ca, în urma votului, un membru poate fi nominalizat la mai multe sectiuni.
Membru asociat
tel. 0745501522

Blocat