XGO XGO XGO XGO

Astăzi este 29 Oct 2020, 06:29

Dela munte la Dunare

Moderator: Moderatori

Reguli forum
Forum rules
Asigurati-va ca ati citit si insusit Regulamentul acestui forum.
Dupa prima logare pe forum va rugam sa accesati "User Control Panel" si sa va completati datele personale, acesta incluzind Localitatea, marca masinii si a rulotei din dotare.
Nerespectarea acestor reguli atrage dupa sine stergerea userului din baza de date a forumului.
Roman Vasile
Membru forum
Oras: Cluj
Data nasterii: 13 Mai 1950

Dela munte la Dunare

Mesaj de Roman Vasile » 12 Aug 2009, 21:58

In perioada 23 iulie-09 august am facut o excursie frumoasa pe traseul Paltinis-Transfagarasan-Cumpana-Rm.Valcea-Targu Jiu-Valea Mare-Herculane-Orsova-Clisura Dunarii-Resita-Valiug-Garana-Semenic-Trei Ape-Slatina Timis-Caransebes-Hateg. Peste 1400 km, si pot sa spun ca aproape tot traseul drumuri bune. Exceptie Orsova-Moldova Noua unde drumul pe cateva portiuni era in lucru, dar se putea circula absolut fara nici o problema si intre Trei Ape-Slatina Timis unde pe cea mai mare parte din cei 18km drum pietruit, dar si acesta practicabil chiar si cu masini mult mai mici decat camperul meu. Cu exceptia Cumpana si Ramnicu Valcea am stat numai offcamping-locuri minunate peste tot. Cateva din cele peste 500 poze se pot vedea la adresa:
http://picasaweb.google.com/BazilRoman
In fata cabanei mele pe roti nu-si construieste nimeni casa!
Camper Chausson/Fiat Ducato

Raspunde